Çapraz Yayınlanan, Kaynağından Güncellenen iyidiyor İçerikleri

Paylaşmak İYİ gelecek

iyidiyor ağındaki bir sitede yayınlanan içerik, ağdaki ağdaki diğer sitelerde de yayınlanıyor. Kaynak sitede bu içerik güncellenip değiştirildiğinde, yayınlandığı tüm sitelerde güncellenmiş oluyor. Bu sayede bir siteye girilen haber vb içerikler diğer sitelerden de erişilebildiğinden daha fazla kişiye ulaşıyor. Kullanıcılar da girdikleri herhangi iyidiyor sitesinden diğer sitelerde eklenen içeriklere erişebiliyor, başka siteden eklenmiş içeriği içelerken içeriği asıl oluşturan siteden de haberdar oluyorlar.

Örneğin:
Bir ilçe sitesine giren kullanıcı; ilçenin sitesine eklenen, ilçenin siyasi ve yerel haberleri ile birlikte dilerse ildeki haberleri de okuyabiliyor. Aynı şekilde İYİ Parti kurumsal sayfalarında İlçe kadrolarının bilgileri ile il parti kadrosu bilgilerine hatta genel merkez bilgilerine erişebiliyor. ilçe sitesinden eriştiği il haberleri esasen İl sitesinden giriliyor. İl parti teşkilatı sayfaları il sitesinde hazırlanıyor. keza baktığı genel merkez bilgileri de esasen merkez sitede hazırlanmakta.

İçeriğin birden çok sitede çapraz yayınlanmasının avantajları:

Bir web sitesi ağında bulunan bir içeriğin diğer sitelerde de yayınlanması, birçok farklı avantaj sağlayabilir. İşte bu avantajların bazıları:

Kullanıcı Deneyimini İyileştirme:

Bir içerik, birden fazla web sitesinde yayınlandığında, kullanıcılara daha fazla erişim imkanı sunar. Bu, kullanıcıların farklı web sitelerinde bulunan içerikleri görebilmeleri ve aralarında seçim yapabilmeleri anlamına gelir. Bu da kullanıcıların ihtiyaçlarına daha uygun içerikleri bulmalarına ve daha iyi bir deneyim yaşamalarına yardımcı olabilir.

OKU  İYİ Partililerin hayalini iyidiyor.com gerçekleştiriyor

Daha Fazla Kişiye Ulaşma:

Bir içeriğin birden fazla web sitesinde yayınlanması, daha fazla kişiye ulaşma imkanı sağlar. Her web sitesi farklı bir kitleye/bölgeye hitap eder ve bir içeriğin farklı web sitelerinde yayınlanması, daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar.

Görünürlüğü Artırma:

Bir içeriğin birden fazla web sitesinde yayınlanması, içeriğin görünürlüğünü artırır. Bu, içeriğin farklı web sitelerinde daha fazla insan tarafından görülebilir hale gelmesi anlamına gelir. Bu da içeriğin daha fazla trafik ve daha yüksek arama motoru sıralaması elde etmesine yardımcı olabilir.

Marka Bilinirliğini Artırma:

Bir içeriğin birden fazla web sitesinde yayınlanması, marka bilinirliğini artırabilir. Gerek “iyidiyor” adının ve gerekse içeriğin hazırlandığı kaynak sitenin; içeriğinin diğer web sitelerinde de görüneceği için, içeriği hazırlayan sitenin ve “iyidiyor”un daha fazla kişi tarafından tanınması ve hatırlanması sağlanabilir.

Daha fazla trafik:

İçeriğinizin birden fazla sitede yayınlanması, sitenize daha fazla trafik yönlendirebilir. İçeriğinizi okuyan kullanıcılar, diğer sitelere de yönlendirilebilirler ve böylece sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

İçeriğin korunması:

İçeriğinizin birden fazla sitede yayınlanması, içeriğinizin korunmasına da yardımcı olabilir. Eğer içeriğiniz sadece bir sitede yayınlanırsa, bu içeriğin kopyalanması ya da çalınması daha kolay olabilir. Ancak içeriğiniz birden fazla sitede yayınlanırsa, bu içeriğin korunması daha kolay hale gelir.

OKU  Medyanın Siyasete Etkisi

SEO avantajları:

Arama motoru optimizasyonu (SEO) açısından, içeriğinizin birden fazla sitede yayınlanması, daha fazla geri bağlantı (backlink) almanızı sağlar. Bu da, içeriğinizin arama motorlarında daha yüksek sıralarda görünmesine yardımcı olabilir.

Sonuç olarak, bir web sitesi ağı içindeki herhangi bir siteye eklenen içeriğin diğer sitelerde de yayınlanması, kullanıcı deneyimini iyileştirir, daha fazla kişiye ulaşma imkanı sağlar, görünürlüğü artırır ve marka bilinirliğini artırabilir. Bu nedenle, bir içeriğin farklı web sitelerinde yayınlanması, önemli bir pazarlama stratejisi olarak düşünülebilir.

Birden çok sitede çapraz yayınlama türleri

Bir içeriğin birden çok sitede yayınlanması, yayınlanma şekli ve yayınlanan içeriklerin güncellenme şekline göre farklı türlerde olabilir.

Tek kaynaktan, birden çok sitede yayınlama:

Web siteleri ağındaki tüm sitelerin içeriklerinin tek bir merkez siteden oluşturulup diğer sitelerde yayınlanması yöntemidir. Bu yöntemle ana sitedeki tüm içerikler diğer tüm sitelerde yayınlanabilir yada belirli kategorilerdeki içerikler o kategorideki sitelerde yayınlanır. Bazı özel durumlar için kullanılabilse de arama motoru optimizasyonu gibi konularda zaaf oluşturuyor. iyidiyor bu tür yöntemi kullanmıyor.

Çok kaynaktan, birden çok sitede yayınlama.

Web siteleri ağındaki bir sitede oluşturulan içeriğin, ağdaki diğer sitelerde de yayınlanması türüdür. Bu yöntemle; bir sitede oluşturulan içerik ağdaki tüm sitelerde yada kategori/site bazlı seçili sitelerde yayınlanması mümkündür. Bu iyidiyor’ un kullandığı yöntemdir.

OKU  İYİ Parti Yerel Yönetimleri, dijital dünyada daha görünür oluyor.

Yayınlandıktan sonra güncellenmeden birden çok sitede yayınlama

Bu yöntemle içerik oluşturulup diğer sitelerde de yayınlandıktan sonra, içeriğin ilk oluşturulduğu sitede, değişiklik yapıldığı durumlarda, diğer sitelerde ilk oluşturulmuş hali ile yayınlanmaya devam eder. iyidiyor’un kullandığı yöntem bu değildir.

Birden çok sitede yayınlandıktan sonra gecikmeli güncellenen

Bu yöntemle içerik oluşturulup diğer sitelerde de yayınlandıktan sonra; yayınlanan diğer siteler, belirli aralıklar ile, kaynak içeriğin değişip değişmediğini kontrol etmesi gerekir. Bu olmadıkça ana içerik değişse dahi, yayınlayan sitelerdeki içeriler güncellenmez. Son kontroldeki hali ile yer alır. iyidiyor’ un daha iyi bir yöntemi mevcut olduğundan bunu kullanmıyor.

Birden çok sitede yayınlanıp anlık güncellenen

Bir siteye eklenen içerik yayınlandığı sitelerde, kaynak güncellendiği anda gecikmesiz olarak, güncellenmiş hali ile yayınlanır. iyidiyor’ unda kullandığı yöntem budur.

Multi kaynaklı ve birden çok sitede anlık güncelleme ile yayınlama

iyidiyor ağındaki tüm sitelerde oluşturulan içerikler, diğer sitelerde anlık olarak yayınlanıyor ve kaynak içerik değiştirilip güncellendiğinde, yayınlandığı her sitede son güncel hali ile yer alıyor.

Yorum yapın

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com