iyidiyor Siteleri Sosyal Medya İle Mükemmel Uyumludur.

Paylaşmak İYİ gelecek

iyidiyor siteleri Facebook başta olmak üzere Twitter, Instagram, Whatsapp ve diğer sosyal medyalar ile mükemmel uyumludur.

iyidiyor siteleri içeriklerini kendi sosyal medya hesaplarında da otomatik yayınlayarak, sosyal medyada da içeriğinin gözükmesine katkıda bulunuyor. Ayrıca kullanıcılarının ziyaret ettiği içerikleri kendi sosyal medya hesaplarında paylaşmalarını kolaylaştırıp teşvik ediyor.

Sosyal medya platformları ve Türkiye’ deki kullanıcı sayıları

2022 verilerine göre Türkiyede’ ki sosyal medya kullanımı 69 milyona ulaştı. Türkiyede en çok kullanılan sosyal medyalar ise sırasıyla  YouTube, Instagram, Facebook, TikTok, Messenger, LinkedIn, Twitter ve Snapchat olarak görünüyor.

facebookFacebook

Facebook özellikle ülkemizde etkin kullanıcı olan bir sosyal medya platformu. 2022 verilerine göre 34.4 milyon Türk vatandaşı Facebook kullanıyor. Dünyadaki toplam kullanıcı sayısı ise 1,6 Milyar görünüyor. Twitter ve instagrama oranla en fazla sehir dışından kullanıcıya sahip sosyal medya olarak dikkat çekiyor. Taşradan kullanıcı sayısı oldukça fazla. Aktif kullanıcıları genellikle yetişkinlerden oluşuyor. Yaşlı kullanıcı sayısı da giderek artıyor. Genç ve çocuk kullanıcı oranı ise çok daha düşük. Buna karşılık 34,4 Milyon kullanıcısı olduğu hesaba katılırsa; düşük orana rağmen, genç ve cocuk kullanıcı sayısı da küçümsenemeyecek kadar fazla. Bu sebeple iyidiyor; Facebook u önemsiyor. iyidiyor sitelerine eklenen içerikleri, iyidiyor Facebook hesaplarında otomatik yayınlıyor ve kullanıcılarının ziyaret ettikleri içerikleri kendi Facebook duvarlarında yayınlamaları için kolaylık sağlayıp teşvik ediyor.

OKU  ilçe İYİ Parti Siteleri

twitterTwitter

Twitter in ülkemizde 2022 verilerine göre16,1 Milyon kullanıcısı var. Gençler arasında kullanımı yüksek. Şehir merkezlerinden kullanıcı sayısı, şehir dışına göre daha fazla. Öğrenciler ve eğitimli insanlarca daha fazla kullanılıyor. Twitter kullanıcılarının; sosyal olaylar ve siyasete ilgisi, tüm sosyal medya mecralarından belirgin olarak yüksek. Bu sebeple; genellikle soyal ve siyasi konular trend topic oluyor. Bu durum iyidiyor için Twitter i vazgeçilmez kılmakta. iyidiyor sitelerindeki içerikler, iyidiyor Twitter hesaplarında otomatik yayınlanıyor ve kullanıcıların ziyaret ettikleri içerikleri kendi Twitter hesaplarında yayınlamaları için kolay paylaşım butonları sunuyor.

instagramInstagram

2022 verilerine göre 52,15 Milyon Türk kullanıcıya sahip. Gençler arasında çok yaygın. Instagram hesaplarının çoğu genç kullanıcılardan oluşuyor. Yine 2022 yılında yapılan bir ankete göre %49 oy ile ülkemizde en sevilen sosyal medya mecrası seçilmiş. Türkiye de ve dünyada geçlerin favorisi instagram; iyidiyor için de, favori sosyal medya mecraları arasında yer alıyor. iyidiyor sitelerinde bir içerik eklendiğinde, iyidiyor a ait Instagram panolarına otomatik ekleniyor. Kullanıcıların iyidiyor sitelerindeki içerikleri kendi instagramlarında kolayca yayınlamaları için paylaş butonu barındırıyor.

OKU  Her iyidiyor sitesi bir web uygulaması (PWA)

youtubeYoutube

Youtube sosyal medya platformları arasında Türkiye’ de lider konumda.2022 verilerine göre 57,4 Milyon Türk kullanıcıya sahip. Youtube kullanıcılarının; sosyal ve siyasi konulu videolara ilgisi ise azımsanmayacak kadar yüksek. iyidiyor; kendi ve İYİ Parti videolarının bu mecradaki potansiyelinin farkında.

Diğer sosyal medya platformları

Esasında; Whatsapp, TikTok , Messenger, LinkedIn, Snapchat, Telegram, Tumbrl, Pinteres gibi yüzlerce sosyal medya platformu bulunuyor. Her birinin özel kullanım alanı var. Kendilerine has kullanıcı kitleleri barındırıyorlar. iyidiyor sosyal medya platformlarında eksiksiz olarak yer almak için en çok kullanılanları başta olmak üzere çoğunda içerik paylaşımını destekliyor. iyidiyor sitelerine girenler; hangi platform da isterlerse istesinler, bir içeriği kolayca kendi sosyal medya hesaplarında paylaş butonları ile paylaşabiliyorlar.

iyidiyor sitelerindeki sosyal medya araçları

iyidiyor sitelerindeki sosyal medya araçları; içeriklerin iyidiyor tarafından veya ziyaretçiler tarafından yayınlanması üzerine kuruludur.

iyidiyor içeriklerini sosyal medyada otomatik paylaşır

iyidiyor sitelerinde bir içerik oluşturulup yayınlandığı anda; kendi yetkili olduğu ilgili sosyal medya hesaplarında otomatik olarak paylaşılarak, bu sosyal medya hesaplarının panolarında da yayınlanır. Bu sayede içerikler aynı anda birçok sosyal medya hesabından dolaşıma girer. iyidiyor kendi sosyal medya hesapları dışınada da yetkilendirilirse otomatik paylaşım yapabilir. İYİ Parti teşkilatları yada içerik ortağı olmak isteyen sosyal medya hesaplarından yönetim yetkisi yada api sağlanması durumunda istenilen iyidiyor sitesinden bir içerik eklendiğinde bu sosyal medya hesaplarında da otomatik paylaşılması sağlanabiliyor.

OKU  iyidiyor Sitelerini Google AMP Desteği ile Güçlendirliyor

iyidiyor içeriklerinin ziyaretçiler tarafından paylaşılmasını kolaylaştırır, teşvik eder

Bir iyidiyor sitesini ziyaret eden bir kullanıcı, bir içeriği beğenip, kendi sosyal medya hesabında paylaşmak isterse; bu işlem çok basittir. Siteyi terk etmeden, içeriğin olduğu sayfada yer alan paylaşım butonları ile kolayca istediği sosyal medya hesabında paylaşım yapabilir. En sık kullanılan sosyal medya platformlarının paylaşım butonları görünür yerdedir. Ancak paylaşım yapılabilecek sosyal medya platformları bunlarla sınırlı değildir. iyidiyor sitelerinden çok sayıda sosyal medya platformuna kolayca paylaşım yapıla biliniyor.

iyidiyor kullanıcıların ısı haritasını inceleyip analiz ederek, sosyal medya paylaşım butonlarını en çok bakılan yerlere konumlandırıyor. Bu şekilde kullanıcıları daha fazla paylaşım yapmaya sevk ediyor.

Yorum yapın

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com